Poşet fiyatına zam geldi

Market alışverişlerinde kullanılan plastik poşet fiyatları 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere adet başına 25 kuruştan 38,5 kuruşa çıkarıldı.

Cumhurbaşkanlığı’nın kimi eserlerden tahsil edilecek geri kazanım iştirak hissesi meblağlarını yine belirleyen kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Karar eki listeye nazaran, 2023 yılı içinde adet başına; binek araç lastiklerinden 6 TL, cinsine nazaran araç akülerinden 15, 60 ve 150 kuruş/Kg, pil ve şarjlı pillerden 6, 9, 5, 15 ve 32 TL/Kg, otomotiv pilleri ve lityum içeren araç bataryalarından 46 TL/Kg, madeni yağdan 150 kuruş/Kg, bitkisel yağdan 32 kuruş/Kg, televizyon ve monitör üzere elektronik eşya, telekomünikasyon ekipmanları, küçük mesken aletlerinden 60 kuruş/Kg, buzdolabı ve iklimlendirme aygıtları hariç olmak üzere beyaz eşyalardan 80 kuruş/Kg, buzdolabı ve iklimlendirme aygıtlarından 95 kuruş/Kg ve ilaçlardan 3,2 kuruş/kutu yahut şişe geri kazanım iştirak hissesi meblağı alınacak.

Liste ile, plastik, metal, cam ve kağıt-karton yüklü kompozit içecek ambalajları ile ahşap ambalajlardan alınacak geri kazanım iştirak patı meblağları da belirlendi. (REUTERS)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir