Pakistan’da askeri kampa saldırı: 3 asker öldü

Pakistan’da bir askeri kampa düzenlenen intihar atağında birinci belirlemelere nazaran en az üç asker ömrünü yitirdi.

Reuters’ın haberine nazaran, taarruzla ilgili açıklama yapan güvenlik yetkilileri, motosikletle süreksiz askeri kampa yaklaşan bir saldırganın üzerindeki patlayıcıları infilak ettirerek taarruz düzenlendiğini ve üç askeri öldürdüğünü kaydetti.

‘ASKERLER, TIPKI BÖLGEDE İKİ HÜCUMA PÜRÜZ OLDU’

Saldırıyı şimdi üstlenen olmazken, Reuters haber ajansı kelam konusu taarruzun son aylarda artan hücumlar karşısında Pakistan güvenlik güçlerinin ülkedeki ‘militanlara’ yönelik başlattığı yeni bir operasyonun akabinde geldiğini aktardı.

Afganistan sonuna yakın Lakki Marwat ilçesinde yaşanan akın ile ilgili olarak isimlerini vermeden ajansa konuşan iki Pakistanlı yetkili, akında en az üç askerin ve pek çok militanın ömrünü yitirdiğini söyledi. Yetkililerin paylaştığı bilgilere nazaran, askerler yakındaki bir askeri birliğe gitmek üzere yoldayken taarruzun gayesi oldu.

Üç askerin öldüğünü doğrulayan Pakistan ordusu da ‘askerlerin birebir bölgede yapılması planlanan iki saldırıyı püskürttüğünü’ bildirdi. Ordunun açıklamasına nazaran, taarruzun gerisinde çıkan çatışmada yedi saldırgan öldürüldü. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir