Jane Fonda kanserinin kontrol altına alındığını duyurdu

Oscar ödüllü oyuncu Jane Fonda, kanserinin denetim altına alındığını açıkladı.

Gelecek hafta 85 yaşına girecek olan Grace and Frankie dizisinin yıldızı, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bir aksiyonda çekilmiş fotoğrafının altına, “Gelmiş geçmiş en uygun doğum günü hediyesi!!!” yazdı ve, “Geçen hafta onkoloğum bana kanserimin remisyonda olduğunu ve kemoterapiyi bırakabileceğimi söyledi. Kendimi çok memnun, çok şanslı hissediyorum. Benim için dua eden ve güzel fikirler gönderen herkese teşekkür ediyorum. Bu yeterli haberde bunun bir rolü olduğuna eminim” ifadelerini kullandı.

Oyuncu paylaşımını, “Özellikle memnunum zira birinci 4 kemoterapi tedavim benim için oldukça rahattı, yalnızca birkaç gün yoruldum, son kemoterapi seansıysa zordu ve 2 hafta sürdü, bu da birçok şeyi başarmamı zorlaştırdı” diyerek sürdürdü ve sözlerini, iklim değişikliği aktivizmini teşvik ederek takipçilerini “fosil yakıt projelerini hızlandırmayı amaçladığını” öne sürdüğü “Senatör Joe Manchin’in… Kirli Muahedesini durdurmaya” çağırarak sonlandırdı.

Fonda eylülde kendisine, lenfatik sistemde başlayan bir kanser çeşidi olan Hodgkin Dışı Lenfoma teşhisi konduğunu açıklamıştı. Aktör Henry Fonda‘nın kızı olan ünlü oyuncu yedi kolda Oscar’a aday gösterilirken, Fahişe (Klute/1971) ve Julie (1977) sinemalarıyla iki Oscar kazanmıştı.

TIKLAYIN I Jane Fonda kansere yakalandığını duyurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir