İngiliz prenses artık iyice Amerikalı oldu: Babasının kucağında Bağımsızlık Günü kutlamalarında!

2020’nin ocak ayında ani bir kararla İngiltere’yi ve kraliyet ailesini terk etmeye karar veren ve Meghan Markle’ın memleketi ABD’ye taşınan Sussex’ler, 3 yıldır verdikleri bu karar ve sonrasında yaşananlar yüzünden manşetlerden inmiyor.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın “Biz daha fazla ilgi istemiyoruz, basında daima yer almak güzelimize gitmiyor; daha sakin ve sade bir hayatın peşindeyiz” diyerek verdikleri kararda Meghan Markle’ın Buckingham Sarayı’nda daima ayrımcılığa uğramasının ve ona yönelen nefretin tesirli olduğunu söyleyen çift, son 3 senedir sanki bu sözleri hiç söylememiş üzere davranmaya devam ediyor.

Harry ve Meghan Spotify mutabakatlarını kaybettikten ve mali durumları sorgu altına alınmışken yaşananlardan pek de etkilenmemiş üzere gülümseyerek fotoğraf vermeye devam ediyor

Amerika’ya yerleştiklerinden beri medyanın en çok ilgilendiği ve yer verdiği ünlüler olmaya devam eden Harry ve Meghan, verdikleri röportajlar, hayat öykülerini ve kraliyet ailesi içinde çektikleri eziyetleri anlatan belgesel ve Harry’nin çok ses getiren Spare (Yedek) isimli biyografi kitabıyla manşetlerden inmiyor.

Üstelik “sadeleşmek” istediğini söyleyen Harry ve Meghan, Amerikan sosyetesinin en beğenilen semtlerinden Montecino’dan kendilerine saray yavrusu üzere bir malikane almış ve lüks yaşantılarına devam ettikleri için bir sürü borcun altına girmişti. Çiftin kurduğu medya şirketinin Spotify ile yaptığı 20 milyon dolarlık muahede iptal edilince ortalık tekrar karıştı.

Prens Harry California’daki 4 Temmuz kutlamalarında küçük kızı Lilibet’le görüntülendi

Sürekli tenkit oklarının amacı haline gelen ve 3 yıldır oynadıkları mağduriyet kartları ellerinde kalan Harry ve Meghan’ın yaşadıkları gösterişli hayatı karşılayacak yeni iş mutabakatlarının peşine düştüğü ortaya atılmıştı. Meghan Markle’ın Hollywood’un en büyük menajerlik ajansı ve en maharetli menajeriyle anlaştığı ve ününü paraya çevirebilmek için kolları sıvadığı ortaya çıkmıştı.

Konu hakkında yorum yapmaktan kaçınan Harry ve Meghan çifti geçen hafta sonu pek sevinçli bir halde Santa Barbara tipi atarken görüntülendi. Çift günlerdir devam eden 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamalarında da yerini almayı ihmal etmedi.

Lilibet’in fotoğraflarını görenler Prens Harry’nin 2 yaşındayken annesi Diana’nın kucağında çekilen bu fotoğrafını anımsadı… Tam ismi Lilibet Diana olan minik prenses hem büyük babaannesi Kraliçe Elizabeth’in hem de babaannesi Diana’nın ismini taşıyor

Evlerinin bulunduğu California, Montecino’daki 4 Temmuz kutlamalarına katılan Prens Harry, kucağında 2 yaşındaki kızı Prenses Lilibet’i tutarken görüntülendi. Harry, yeşil gömleği, kot pantolonu ve beyzbol şapkasıyla rahat bir görünüm sergilerken 2 yaşındaki minik prenses çiçekli elbisesi, kırmızı ayakkabılar ve iki yandan toplanmış saçları ile kutlama yürüyüşünün en tatlı iştirakçilerinden oldu.

Llibet’in babası Prens Harry’ye olan benzerliği dikkat çekti

Prenses Lilibet’in uzayan saçlarının tıpkı babası Harry üzere kızıl olması dikkatlerden kaçmadı. Baba kızın fotoğraflardaki hali, Prens Harry’nin tam olarak birebir yaştayken annesi Prenses Diana ve babası Charles ile olan fotoğraflarına benzetildi. Anne ve babası ABD’ye yerleştikten sonra orada doğan İngiliz kraliyetinin küçük prensesi 4 Temmuz kutlamalarında görüntülenince “İngiliz prenses artık güzelce Amerikalı oldu” yorumları yapıldı.

İngiltere tahtı için 6. ve 7. sıradaki varisler olan Archie ve Lilibet doğmadan evvel anneleri Meghan Markle’ın siyahi kökenlerinden ötürü epeyce yakışıksız bir “ten rengi” tartışması yaşanmıştı… 4 yaşındaki Prens Archie ve 2 yaşındaki Prenses Lilibet’in babalarına çok benzeyen kızıl saçlı ve beyaz derili çocuklar olmaları bu ırkçı tutumu gösteren İngilizleri bir epey rahatlattı

Harry ve Meghan Markle’ın oğulları Prens Archie 2019’da, çiftin evlenmesinden 1 sene sonra Londra’da doğmuştu. Hem Kraliçe Elizabeth’in hem de babaannesi Diana’nın ismini taşıyan Lilibet ise 2021’de Santa Barbara’da dünyaya geldi. Lilibet, Amerika’da doğmasına karşın Kral III. Charles’ın torunu olarak hâlâ taht için 7. sıradaki varis olmaya ve Prenses unvanı taşımaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir