CHP’den günler sonra sandık itirafı: Sahip çıkamadık

CHP’nin ‘sandıkların bir kısmına egemen’ olduğunu belirten CHP’li Günaydın, sahip çıkılmayan sandıkların sonucu değiştirecek seviyede olduğunu belirtti.

’14 MAYIS’TA EKSİK KALINDI’

Halktv’de konuşan CHP’li Gökhan Günaydın, “Biz bilhassa birinci seçimde sandıklara sahip çıkamadık. ‘Çıktık’ diyen arkadaşları gerçeği tam olarak söylemiyorlar. 28 Mayıs’ta çok daha düzgündü durum fakat 14 Mayıs’ta eksik kalındı” tabirlerini kullandı.

‘BU EKSİKLİĞİ KABUL ETMEK ZORUNDAYIZ’

CHP’li Günaydın, sandık güvenliğinin elzem olduğuna vurgu yaptı. Canlı yayında konuşan Günaydın, “Bir partinin, dünyanın en eski beşinci partisi olma tezini taşıyan bir partinin Türkiye’nin de gerçeklerini bile bile hala sandıklara tam olarak sahip çıkamama sorunu benim açımdan kabul edilebilir değildir” diyen Günaydın, “Bu eksikliği kabul etmek zorundayız. Bu eksiklik varsa ben de sorumluyum, çünkü Parti Meclisi üyesiyim. ‘192 bin sandığın tamamına hâkim olduk’ dersek, gerçek söylemiyoruz” halinde konuştu.

‘ISLAK İMZALAR TOPLANIRKEN EKSİKLİK OLDU’

CHP’nin içerisinde vazifeden alınmalar kelam konusu olmuştu. Onursal Adıgüzel de CHP’den ayrılan bir isim olmuştu. Reaksiyon yaratan istifalar ve vazifeden alımlara yönelik ise CHP’nin bilişim sistemlerinde bir sorun olduğu vurgusu yapıldı.

Canlı yayında bu mevzuyu gündeme getiren CHP’li Günaydın, “14 Mayıs’ta Cumhuriyet Halk Partisinin bilişim sisteminde bir eksiklik olmamıştır. Bilişim sistemi çalışmıştır, buna karşılık sandıklara hakimiyet ve ıslak imzalı tutanakların toplanması konusunda eksiklik olmuştur” sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir