8 Mart’ı Kalben kutladı

İSTANBUL (İGFA) – Kalben, birebir gün Güzel Bir Seda etiketi ile tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşturduğu ‘Hatıraların Gölgesi’ isimli müziğinin lansman konserinde yaklaşık iki saat harika bir performans sergiledi.

Şarkının tüm dijital platformlarda dinlemeye açıldığı tarih ile eş vakitli yapılan tanıtım gecesinde, tüm müzikseverler ‘engellenmeden ‘bir ortada müzik dinleyebilmenin keyfini yaşadılar. Dünya Bayanlar Günü’nde işçi bayanlar için yapılan bu konserde, tüm müzikler birebir anda işaret lisanına çevrilerek ve canlı deşifre sistemiyle senkronize bir halde sahneye yansıtıldı. Kalben’in sesli betimleme takviyesiyle sahnesini ve kostümünü de anlattığı konser, ömür alanlarının erişilebilir olması için tahliller üreten Erişilebilir Her Şey’in danışmanlığı ile gerçekleşti.

Daha evvel düet yaptığı Hakan Kurtaş ile birlikte ‘Tesadüfen’ müziğini okuyarak dinleyicilerine bir sürpriz yapan Kalben’in dinleyicileri ile kurduğu samimi bağlantı de görülmeye kıymetti. Tüm müziklerini dev koro eşliğinde söyleyen Kalben, ‘Bu gece çok manalı. Hepimiz ayrımsız bir ortadayız. Hem de işçi bayanların günü. Bugün yayınlanan ‘Hatıraların Gölgesi’ni daima birlikte söylememiz inanılmaz gurur verici. Erişilebilir konser var etmemiz de öyle’’ dedi ve ağır alkış aldı.

Söz ve müziği Kalben’e ilişkin olan Genco Arı’nın düzenlemesiyle çıkan müziğin lansman konserinde dev barkovizyonda okunan şarkıların sözleri ve sahnede sanatkarın konuşmaları canlı üst yazı olarak aktarıldı. İşaret lisanı tercümanının ve canlı deşifre çalışanının de hazır bulunduğu sahnede, gece başından sonuna kadar tüm erişilebilir bağlantı araçları kullanıldı ve müziğin şifası için tüm mahzurlar kaldırılmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir