Okan Buruk’un büyük problemi!

Alanyaspor maçında aldığı beraberlikle morali bozulan Aslan’da Okan Buruk Karagümrük maçıyla yara sarmak istiyor. 

Fanatik gazetesinin haberine nazaran, Galatasaray, 2-2 sona eren Alanyaspor maçında aldığı yarayı sarmaya hazırlanırken, hakem Ali Palabıyık’ın verdiği kırmızı kartlar yalnızca ruhsal değil, sayısal açıdan da ekibe önemli ziyan vermiş gibi görünüyor.

Ligde cuma akşamı Karagümrük’e konuk olacak Sarı-Kırmızılılar, kuvvetli gayretin hazırlıklarına orta vermeden başladı, lakin teknik işveren Okan Buruk dünkü egzersiz da dahil olmak üzere şimdi taktik provalara geçemedi. Buruk bir yandan kadrosunu mental olarak alana odaklamayı hedefliyor, öteki taraftan başında bir savunma kurgusu oluşturmaya çalışıyor.

YERLİLER ÖN TARAFA

Özellikle Abdülkerim ile Boey’nin tıpkı hafta kırmızı kart cezalısı oluşu, Galatasaray’daki savunma istikrarında tahribat yaratmış durumda. Bununla birlikte sol bek Kazımcan’ın sakatlığı, yerli rotasyonunda sorun yaşayan Sarı-Kırmızılılar’da saha içerisinde çok sayıda oyuncunun yerinin değişeceğini gösteriyor. Okan hoca, sol stoperde Emin Bayram’la başlamaya kararlı. Sağ bekte de Boey’nin yerine Dubois oynayacak. Lakin solda Kazımcan yetişmez de bu bölgede Aanholt tercih edilirse, birinci 11’e en az iki yerli daha gerekecek.

BARIŞ-YUNUS PLANI

Okan hoca merkezde Torreira – Oliveira ikilisinden vazgeçmeye sıcak bakmıyor. Hem Midtsjö hem de Berkan, Alanya maçında oyuna girdikten sonra varlık gösteremedi. Hasebiyle yerli tercihi mecburen ön tarafta gerçekleşecek. Lakin Kerem’i kızağa çekmek isteyen Buruk’un, sol önde de karar vermekte zorlandığı; kanatlarda Barış Alper ile Yunus’tan faydalanmanın hesapları içinde olduğu öğrenildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir